Jak przeciwdziałać ubóstwu energetycznemu i obniżyć rachunki za energię? Jak zrobić to w sposób racjonalny ekonomicznie i środowiskowo? Jak starają się rozwiązać ten problem inni (samorządy, wspólnoty mieszkaniowe)? Z jakiego źródła można sfinansować takie działania?

Polska Zielona Sieć zaprasza Państwa na bezpłatne warsztaty 22 listopada w Koninie w godzinach 10.00 – 14.00 w restauracji Nowa Era przy ul. Dworcowej 13.

Zakres tematyczny:

  • narzędzia, którymi dysponują samorządy lokalne oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe zainteresowane zmniejszeniem zużycia energii, obniżeniem rachunków za energię (m.in. programy wsparcia, dofinansowanie, działania edukacyjne, doradztwo energetyczne – we wspólnotach mieszkaniowych, jak i u mieszkańców, przekazywanie energooszczędnych gadżetów)
  • dobre praktyki z zakresu minimalizacji zjawiska ubóstwa energetycznego – przykłady doświadczeń lokalnych samorządów
  • wsparcie, o jakie mogą ubiegać się samorządy zainteresowane przeciwdziałaniu ubóstwu energetycznemu (m.in. program pomocy technicznej EPAH) 

By wziąć udział należy zarejestrować się >> FORMULARZ REJESTRACYJNY

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Spotkanie poprowadzi Patrycja Płonka, kierowniczka projektu Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” (PNEC). PNEC to pozarządowa organizacja non-profit, która od 1994 r. współpracuje z samorządami lokalnymi na rzecz kształtowania lokalnej gospodarki niskoemisyjnej, efektywnego wykorzystania energii i jej odnawialnych źródeł oraz edukacji ekologicznej i ochrony klimatu.

Zapraszamy!

Aktualności